* Vítejte všichni fanatici a uctívači Stargate! A všichni blázni do Jacka a fandové páru Jack a Sam :DD a vítejte i vy ostatní :D *

CHILDREN OF THE GODS I a II

11. dubna 2007 v 17:53 | Nelien |  Moje nej epizody
Takže. Asi začneme první řadou, že? :D Jak jinak. Někteří z vás mají možná všechny řady natočené na kazetách nebo stažené z netu. Jiní si je možná už ani nepamatují. Mně nedávno má drahá Lekorka (www.lekorka.blog.cz) půjčila svou kazetu, kde měla natočenou první řadu. A já zjistila, že už si ty první díly vůbec nepamatuju! :D A taky jsem zjistila, že tam Jackie ještě nebyl šedivej :D Ale musím říct, že teď mu to sekne mnohem víc... je čím dál hezčí a roztomilejší a- ale to jsem odbočila :D
Jo, a vložila jsem sem rovnou obsah obou částí, jelikož první díl byl rozdělen na dva. :)) A plosím nechávejte komenty :))
CHILDREN OF THE GODS I a II (Děti Bohů I a II)
Zdroj: www.sg-1.cz (se souhlasem autorky :))
Scénář: Jonathan Glassner a Brad Wright
Režie: Mario Azzopardi
Premiéra: 27. 7. 1997
Česká premiéra: 2. a 9. 4. 2000
Postavy: plukovník Jonathan "Jack" O'Neill (Richard Dean Anderson), dr. Daniel Jackson (Michael Shanks), kapitán Samantha Carterová (Amanda Tapping), Teal'c (Christopher Judge), generálmajor George Hammond (Don S. Davis), seržant Walter Harriman [Davis] (Gary Jones), major Samuels (Robert Wisden), major Charles Kawalsky (Jay Acovone), major Louis Ferretti (Brent Stait), Apophis (Peter Williams), Sha're/Amaunet (Vaitiare Bandera), Skaara/Klorel (Alexis Cruz), Warren (Colin Lawrence)
Planety: Abydos, Chulak
Kultury: Abydosané, Jaffové, Goa'uldi
Technologie/Zbraně: Blast Mark Five Bomb (BMFB), Field Remote Expenditionary Device (F.R.E.D.), iris, Dial Home Device (DHD), transportní kruhy, "ozbrojená ruka", tyčová zbraň, ha'tak
Obsah:
Začátek pilotního dvoudílu Stargate SG-1 s názvem Děti bohů (Children of the Gods) se odehrává rok po první misi na Abydos. Plukovník Jonathan "Jack" O'Neill, který po návratu z Abydosu odešel do výslužby, je opět povolán do aktivní služby poté, co hvězdnou bránou pronikne do velitelství stargate (SGC) skupina Jaffů vedená příslušníkem parazitické rasy Goa'uldů Apophisem. Ti napadnou ostrahu střežící bránu, unesou jednu ženu a ostatní členy ostrahy pobijí. Poté, co je O'Neill nucen prozradit, že dr. Jackson žije, je vyslán na Abydos, aby ho přivedl zpět. Tam se od Jacksona dovídá, že existují tisíce bran po celé galaxii.

Během O'Neillovy mise je Abydos napaden Apophisem, který projde bránou a unese Jacksonovu ženu Sha're (ve filmu se jmenovala Sha'uri) a jejího bratra Skaaru na Chulak, planetu Jaffů. O'Neill se se svými lidmi vydává na Chulak, aby je osvobodili. Zde však padnou do rukou Apophise. Nakonec se jim za pomoci Jaffy Teal'ca podaří uprchnout. Pro Sha're a Skaaru je však pozdě. Sha're se stala hostitelkou Apophisovy královny Amaunet (Amonet) a Skaara hostitelem Apophisova syna Klorela (jméno se dozvíme až v posledním díle 1. řady s názvem Within the Serpent's Grasp). Apophis společně se Sha're/Amaunet a Skaarou/Klorelem odcházejí bránou neznámo kam. O'Neill se s týmem vrací na Zemi.

Je rozhodnuto, že bude zformováno devět SG týmů (jejich počet v průběhu seriálu postupně narůstá), které budou mít za úkol prozkoumávat nové světy. Členy prvního SG týmu - SG-1 tvoří plukovník Jonathan "Jack" O'Neill, kapitán Samantha Carterová a dr. Daniel Jackson. V dalším díle (The Enemy Within) se k nim připojí ještě Jaffa Teal'c (Christopher Judge) a SG-1 tak bude kompletní. Celý program Stargate je přísně tajný. O jeho existenci ví pouze prezident a sbor náčelníků štábů. Velitelství hvězdné brány (SGC) je umístěno hluboko pod zemí v dolních patrech komplexu v hoře Cheyenne v Coloradu. V horních patrech tohoto zařízení se nachází NORAD. Šéfem Velitelství hvězdné brány (SGC) je generálmajor George Hammond (Don S. Davis).
Oblíbené citáty:
Hammond: "Co vy, pomyslel jste někdy na to, že byste napsal knihu?"
O'Neill: "Ano, pomyslel. Ale pak bych musel zastřelit každého, kdo by ji přečetl."
Hammond: "You ever think of writing a book about your exploits in the line of duty?"
O'Neill: "Ah, I've thought about it. But then I'd have to shoot anyone that actually read it."

O'Neill: "Á, už to chápu, další vědec. Generále, co je to?"
Carterová: "Teoretická astrofyzička."
O'Neill: "To...znamená...?"
Hammond: "To znamená, že je chytřejší než vy, plukovníku. Zvláště ve věcech brány."
O'Neill: "Oh, here we go. Another scientist. General, please."
Carter: "Theoretical astrophysicist."
O'Neill: "Which means...?"
Hammond: "Which means she is smarter than you are, Colonel. Especially in matters related to Stargate."
Můj názor:
Skvělá dvou epizoda! Prostě super úvod! Jak Jacka znovu povolávají do služby, taky nezapomenutelná scéna, jak bránou posílá Denielovi papírové kapesníčky :D A příchod Sam! Už od začátku jste si mohli všimnout, jak to mezi ní a Jackem jiskří ;D a potom jak ji strčil skrz bránu, když jí poprvé procházela :DD a druhá část taky neměla chybu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lekorka Lekorka | 16. května 2007 v 17:26 | Reagovat

Tak tenhle dílek znám doslovně nazpaměť:)))

2 Věra Věra | E-mail | Web | 8. června 2007 v 8:58 | Reagovat

Text ukraden z našich stránek www.sg1.cz. To si opravdu neumíš něco napsat z vlastní hlavy? Proč děláš mirror naší stránky. Porušuješ autorská práva. Pokud nebude okamžitě text stažen, budu informovat admin serveru blog.cz a žádat zablokování tvé stránky: http://blog.cz/napoveda/autorska-prava .

3 Gaňáček Gaňáček | Web | 14. srpna 2007 v 8:58 | Reagovat

Tenhle díl taky miluju!

4 Patik Patik | 20. listopadu 2008 v 21:16 | Reagovat

pěkne až na jednu drobnost..Chulak neni planeta Jaffu(všech) ale jenom těch zotročených Apophisem. Ale jinak NICE

5 terezice terezice | 6. července 2009 v 18:28 | Reagovat

Věro prosimte nekritizuj vis jakou to da fusku napsat obsah nejakyho dilu? jjjj tenhla dil byl bombastickej sice ho neznam nazpamet ale ty nejlepsi hlasky(takze vlastne skoro vsechno...:D)si pamatuju...a s tim chulakem-dyt je to fuk hlavne ze tam sou nejaky jaffove ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama