* Vítejte všichni fanatici a uctívači Stargate! A všichni blázni do Jacka a fandové páru Jack a Sam :DD a vítejte i vy ostatní :D *

Já neodcházím

8. května 2007 v 14:46 | Nelien |  Povídky
Zdravím!
Tak jsem napsala další povídku! Tentokrát to není žádná hovadina o šílených fanynkách, ale zase je to romantika, mno. :)) Prostě takový trošku slaďák... ale fakt jen malinko! :D Asi nemusím říkat, že je to o Jackovi a Sam, že? No, ale už musím říct, že se to odehrává na konci 8. řady, vlastně je to má představa Jackova odchodu. Jak bych si to představovala já... rozloučení a tak. ;))
Takže doufám, že se vám to bude líbit a mooc prosím o komentíky :)) díky moc!
Stál opřený o zábradlí u schodů svého srubu. A přemýšlel. Vlastně se divil, jak to v takovém hluku a rozruchu dokáže. Dnes tu měl totiž nevídaně rušno. Byl krásný letní večer a on pořádal rozlučkový večírek. Po necelých osmi letech se rozhodl konečně odejít do důchodu a opustit program, jenž ho tak dlouho držel při životě. Díky němuž opět dostal chuť žít. A kde poznal lidi, kvůli kterým by byl ochoten i zemřít. Jelikož nikoho jiného už neměl. A nyní se rozhodl odejít. Nejen kvůli tomu, že cítil, že již nastal čas, ale hlavně kvůli ní...
"Jacku!"
Z dumání ho vytrhl známý hlas.
"Pane." Usmál se na generála Hammonda.
"Ale no tak, Jacku. Kolikrát Vám mám ještě říkat-"
"Georgi. Já vím." Přerušil ho Jack. "Ale to víte, sedm let se musím krotit a oslovovat Vás pane, a najednou jste starý brach George."
Hammond se zasmál. V ruce držel půllitr s pivem a vypadal docela spokojeně. Všude bylo docela dost lidí. Dá se říct, skoro všichni z SGC, všichni Jackovi přátelé. Hrála příjemná hudba, všude bylo k dostání chlazené pivo... Večírek se slibně rozjížděl. Ale zatím tu ještě neviděl ty, na kterých mu záleželo nejvíc. Jeho tým. SG-1.
"Tak jste se konečně rozhodl. Dlouho jste s tím důchodem vyhrožoval." Usmíval se Hammnod.
"Ale ve skutečnosti..." Zvedl Jack ukazováček a uculil se. "...to nikdy nemyslel vážně. Až teď."
"Ahoj, Jacku!" Ozval se Danielův hlas. Přicházel s Teal´cem, který byl jako vždy velmi neobvykle oblečen.
"Nazdar! Tak jste dorazili!" Zaradoval se Jack.
"Jo, no... trochu jsme se zdrželi." Vysvětloval Daniel.
"Na Chulacu bojovníci drželi smutek, když je některý z velkých bojovníků opustil." Prohlásil Teal´c.
"Teal´c nechápal, proč se u nás pořádají večírky, když někdo odchází." Dodal Daniel s úsměvem.
"Ale Teal´cu, kamaráde! Po těch letech?" Zvolal Jack a zazubil se.
"No, tak já vás tu nechám, ať si můžete popovídat." Řekl Hammond a odešel.
"Vypadá to, že se všichni dobře baví." Poznamenal Daniel, přičemž se rozhlížel kolem.
"Jo, někdo dokonce i tancuje." Upozornil Jack. "Taky bys to mohl zkusit, Teal´cu!"
Teal´c pozvedl obočí.
"No tak!" Culil se nadšeně Jack. "Vzdal bych se všech svých kazet Simpsnových, jen abych tě viděl tančit! No dobře, všech asi ne, ale..."
"Neumím žádné z vašich tanců, O´Neille." Řekl Teal´c jednoduše.
"Já taky ne! Co na tom? Prostě se jenom vlníš a... kroutíš... do rytmu. Nebo se jenom tak... pohupuješ..." Zamračeně se na něho podíval. "Víš, co? Pusť to z hlavy."
"A co kdybys mu to předvedl?" Navrhl s úsměvem Daniel.
"Já?" Nadzvedl obočí Jack.
"Jo, ty."
"Proč?"
"Co?"
"Proč?"
"No... když jsi o tom mluvil..."
"No a?"
"Nevím."
"Hm?"
Zmateně na sebe civěli. Daniel nakonec zavrtěl hlavou. "To je fuk."
"Jo." Souhlasil Jack a napil se z flašky piva. "Kde je vůbec Carterová?"
"Ona tu ještě není?" Podivil se Daniel.
"Ty ji tu snad vidíš?"
"No, zatím jsem ještě neměl čas se tu porozhlédnout..."
"Ne, není tu, Danieli."
"Aha. No, určitě brzy dorazí, ne? Myslím, že ji hodně zasáhlo, že odcházíš... Koneckonců nás taky. Budeš nám chybět, Jacku."
"To vskutku ano." Přikývl Teal´c.
Bývalý generál na své dva nejlepší přítele jen podmračeně hleděl. Ve skutečnosti byl dojatý, ale nikdy to neuměl dávat příliš najevo. "Ale no tak..." Usmál se nakonec. "Ještě jsem přeci nenatáhl bačkory, ne? Budete mě chodit navštěvovat! A Teal´cu, ty víš, že si s tebou vždycky rád zarybařím!"
"Ano." Přisvědčil Teal´c poněkud zkoprněle.
"Á myslím, že přijela Sam." Zvolal náhle Daniel s pohledem přikovaným k autu, jež právě zastavilo kousek za srubem. A vzápětí z něho opravdu vystoupila Samantha. A všem třem mužům málem spadla čelist.
Byla opravdu nádherná. Jack věděl, že je krásná, vždycky byla krásná, ale nikdy netušil, že může být až tak krásná. V dlouhé, lehké bílé sukni vypadala jako anděl a v kombinaci se světlomodrým tílkem na knoflíčky působila opravdu půvabně a zároveň i sexy. Přes ramena si ještě přetáhla bílé, pletené bolerko, zabouchla dveře a zamířila k nim.
"Ouh... páni..." Zamumlal Daniel, ještě než k nim dorazila. Jack měl na jazyku stejné slovo, nemohl od ní odtrhnout oči. Už tehdy, když ji poprvé uviděl, věděl, že mít v týmu takového krásného člena bude velmi nebezpečné.
"Ahoj." Pozdravila je všechny s úsměvem, který Jack zbožňoval.
"Ehm, ahoj... vypadáš... úžasně." Vysoukal ze sebe zaskočeně Daniel, načež se zazubil. Sam překvapeně pozvedla obočí.
"E- díky."
"Sluší Vám to." Přisvědčil Jack se šibalským úsměvem.
"Díky, pane."
"Vskutku." Pokýval hlavou Teal´c. Sam se uchechtla.
"No dobře, tak už toho nechte."
"Dáte si něco? Pivo... nebo... pivo?" Zeptal se Jack nevinně. Sam se zasmála.
"Myslím, že si dám to pivo. Díky, pane."
Chvíli se jen tak nezávazně bavili a v klidu popíjeli, přičemž poslouchali hudbu a smáli se Jackovým vtipům. Teal´c se dokonce pokusil předříkat jeden, který prý slyšel v televizi, ovšem nikdo ho nepochopil. Daniel nakonec dostal hlad a Jack ho poslal ke grilu a sám potom musel odejít, aby přivítal další hosty, mezi nimiž byl i Siler. A Sam si ještě chvíli povídala s Teal´cem, což ale nebylo zrovna nejsnadnější.
°°°°
Jack nakonec skončil sám u jednoho stolu a unaveně sledoval bavící se hosty. V hlavě mu stále hýřilo tisíce myšlenek a nezodpovězených otázek. A on chtěl znát odpovědi. Ale bál se jich. Ten zatracený strach ho sužoval už osm let a způsoboval, že zůstával stále sám. A on se rozhodl, že dneska s ním už konečně skoncuje. Tak proč je to tak těžké? Proč už to neudělal? Čeho se vlastně přesně bojí? Odešel přece kvůli tomu!
Zadíval se tam, kam se jeho oči toužily dívat celý večer. Samantha se zrovna zvesela bavila s nějakou dívkou, kterou ani neznal. Ale i když se smála a vypadala šťastně, všiml si, že její oči, ty zářivé, pomněnkové oči, zůstávají smutné...
A najednou se na něho podívala. Bylo to tak nečekané, až ho to zaskočilo. Usmála se na dívku a zamířila přímo k němu. Teď nebo nikdy, řekl si.
"Pane?"
"Ale, Sam..." Povzdechl si a vstal. "Už nejsem Váš nadřízený. Nemusíte mi říkat pane."
Sam se zatvářila trochu rozpačitě, očividně to pro ni bylo nezvyklé.
"Dobrá... Jacku..." Opravila se poněkud váhavě a pohlédla mu do očí. "Můžu s Vámi mluvit?"
"Chcete si zatancovat?" Opáčil a v duchu si nafackoval. Zatancovat... On a tancovat. Posmívá se Teal´covi a přitom to sám neumí. A vyzve k tomu zrovna ji. Ale jak už si řekl: Teď nebo nikdy.
"Uhm... Vy umíte tančit, pa..." Zadrhla se a s úsměvem sklonila hlavu. "... Jacku....?"
"Eeem- ne." Odpověděl s úsměškem. "Ale Teal´c taky ne, tak co!" Ušklíbl se a ukázal na prostor před stoly, kde tančilo několik málo párů. "Tak pojďte."
Zavedl ji na "parket" a všiml si, jak je nervózní. Také byl. Ale na něm to člověk jen těžko poznal. Zato ona vypadala roztomile a najednou tak zranitelně... Což ve skutečnosti nebyla a on to moc dobře věděl. I když, ačkoli si to nikdy nechtěl přiznat, se ji na všech misí snažil nenápadně a někdy i nevědomky chránit. A když se měli vydat poprvé na misi bez něj a ona měla velet, mohl se nejistotou zbláznit.
Zadíval se na ni a váhavě ji vzal kolem boků, aby se začali pohybovat do pomalého rytmu hudby. Cítil, že je celá nesvá, koneckonců na tom byl stejně, ale zároveň cítil takovou úlevu a spokojenost, že ji má konečně tak blízko u sebe...
Položila si dlaně na jeho hruď, dnes měl na sobě černé tričko a rozepnutou košili, což mu velmi slušelo, a zadívala se mu do očí.
"Docela nám to jde, hm?" Nadhodil s úsměvem.
"Ano. Zatím." Zasmála se, ale vzápětí se zatvářila utrápeně. "Pane..."
"Jacku." Opravil ji zpětně.
"Jacku..." Vyslovila znovu jeho jméno a on cítil, jak se mu rozbušilo srdce. Bylo to tak divné, ale přitom tak krásné... Z jejích úst to znělo tak něžně, tak jemně...
"Jste si opravdu jistý, že chcete odejít?" Dokončila otázku. Trochu překvapeně se na ni podíval, načež sklonil pohled. A Sam tiše pokračovala: "Když odejdete... Bez Vás to bude..." Nedokázala dopovědět. Zrak upřela k zemi. A Jack ji k sobě jemně ještě víc přivinul.
"A co když Vám řeknu..." Začal zamyšleně. "... Že odcházím kvůli Vám."
Sam k němu udiveně zvedla hlavu.
"Takže vlastně neodcházím... neodcházím od Vás." Přemítal a vypadal, že mu to celé dělá velké potíže. Pohlédl jí do očí a viděl v nich překvapení, zmatenost, ale také radost. A nepatrné slzy...
"Co tím chcete říct?" Zeptala se užasle. Jen se usmál a přitiskl ji k sobě, aby ji objal. Sam, zcela vyvedená z míry, se k němu pevně přimáčkla a vnímala, jak ji jemně hladí po zádech. Nemohla tomu uvěřit... Všichni je viděli... dívali se na ně... Ale Jackovi to nevadilo. Tyto chvíle byly vzácné, ale on již nechtěl, aby tomu tak bylo. Chtěl, aby se staly běžnými a obvyklými. Chtěl ji takhle držet stále, cítit její vůni, její přítomnost...
"Chci tím říct, že už nejsem Váš nadřízený." Odvětil tiše a Sam se od něho pomalu odtáhla, aby mu mohla pohlédnout do očí. "A už se nemusím řídit těmi pitomými předpisy a nařízeními."
"Jacku..." Zašeptala nevěřícně. Usmíval se na ni tím svým šibalským, něžným úsměvem a pohladil ji po tváři. Zavřela oči a on ji konečně políbil. Bez pocitu viny, bez přetvářky, bez tajností. Žádné představy, žádná alternativní realita, žádná budoucnost, žádná zatracená časová smyčka. Ale realita. Skutečnost. Teď a právě tady. Líbal ji s láskou a dychtivostí tak, jak po tom vždycky toužil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Colleen Colleen | Web | 8. května 2007 v 15:54 | Reagovat

Tak tohle se mi líbilo. Dokonce ještě víc, než Pomsta Jolinar. Škoda jen, že to tak asi nikdy nebude:(

2 Neli Neli | 8. května 2007 v 17:00 | Reagovat

jůůů díky mooc :)) je to fakt škoda, že to tak nebude :((( a přitom by to bylo tak úžasně krásný... takový zakončení...nebo svatbou... chjooo :,-(((

3 mishulinda mishulinda | 8. května 2007 v 19:06 | Reagovat

míííškóóó!!!!!!!!!!!!!!!!to je nááádherný!!!!ty to umíš tak krášně popisovat!!!to je božíííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-))))já sem úplně unešená!!to je fakt nááádherný!!takový romantický!!!škoda, že ses neinspirovala stínama, moh jí rovnou taky požádat o ruku, ať se nám to všechno pěkně spáruje:-D!!ale je to vážně moc pěkný!!!seš móóc šikovná!!!ale dyť ty to přece víš, to ti nemusim pořád psát, co? nebo radši jo, a´t víš, že je to fakt pravda:-D!!!

4 happy happy | Web | 8. května 2007 v 19:30 | Reagovat

Já jsem ten poslední odstavec naprosto čekala... hlavně to s tou časovou smyčkou (btw, konečně jsem ji viděla a už vím o co šlo ;P) Bylo to móóóc pěkné...

5 Neli Neli | 8. května 2007 v 19:53 | Reagovat

Happy :DD tak už víš jo? boží díl co? ale zase... on ji políbí a ona o tom vlastně ani neví!! :(( njn ten závěr se dal čekat, co? ale tak ten polibek tam musel být :D a díky!

Mishul mooc děkuju jejda ty seš střívko! :D se upe červenám, nech toho!! :D:D

6 Zotara Zotara | Web | 8. května 2007 v 20:32 | Reagovat

Wowo tak to bylo super! vážně skvělí!! moc se mi to líbilo!!:)

7 Colleen Colleen | Web | 8. května 2007 v 20:39 | Reagovat

Já si vždycky při časové smyčce myslela, že ona to stejně vytušila. Jak ji políbil a pak tam byl hned záběr na ni (což teda nechápu, když měli být jídelně, ale přešla jsem to). A ten konec... prostě si myslím, že to vytušila:)

Sam a Jack pro mě měli v Bráně vždycky to nejdůležitější místo, takže kdykoliv tam jeden z nich měl s někým vztah, mohla jsem vraždit :D Teď už to tak neberu, ale Peta stejně nesnáším :D :D

8 kika kika | 8. května 2007 v 20:45 | Reagovat

skvělý.tak nádherný.škoda že to neni ve filmu... ale myslim že jsem si tuhle povídku právě zařadila do filmu a ať už to skončí jakkoliv pro mě to skončí takhle

9 joli joli | 9. května 2007 v 14:00 | Reagovat

jééééé to je moooooc krááásnýýýýýýýýý........

10 Neli Neli | 9. května 2007 v 16:30 | Reagovat

jůů díky mooc :D

Colleen, já jsem smyčku viděla zatím jen anglicky a v blbý kvalitě, ale i tak jsem se řezala smíchy  :D a ten polibek... wow! Ale brzy to budu mít s titulkama, tak si to pustím aspon třikrát za sebou a schválně se mrknu, třeba to sam fakt vytušila! Ten záběr hned po tom polibku neměl chybu, jak jack koukal :D jo a Peta taky nesnáším, vrrr bych ho... takový pako!!

Joli, Kiko pááni moc děkuju! já bych si taky přála, aby to tak skončilo :(

11 Oma Oma | Web | 10. května 2007 v 11:04 | Reagovat

Musím říct, že se čte hezky. Je jasně vidět, že čím víc píšeš, tím lepší to bude.

12 WWerulin WWerulin | Web | 10. května 2007 v 14:17 | Reagovat

Jůů, povídka <3 Hned jak budu mít čas, přečtu si jí, protože píšeš fakt skvěle :)

13 Neli Neli | 10. května 2007 v 17:11 | Reagovat

jaj díky! :D

WWerulin a až si ji přečteš napíšeš koment, vid? :D

14 Lily P. Lily P. | Web | 10. května 2007 v 18:40 | Reagovat

aach! to bylo uzasny, zlati! proste ramantika, jak jsi rikala! hlavne ten konec teda! ten se fakt povedl:-))) kdyby tohle dali do serialu, byla by to spica! meli by si z tebe brat priklad:-Dhehehe...

15 WWerulin WWerulin | Web | 10. května 2007 v 21:24 | Reagovat

Wooow! No Neli, tohle je náádhera <3 Úplně špičkový, fakt! Nejlepší na tom je, že si opravdu dokážu představit, že by to tak bylo, že by tohle vážně říkali atd... Jedním slovem: dokonalé

16 Neli Neli | 10. května 2007 v 21:36 | Reagovat

eh, teda... ehm, já se fakt červenám! :D strašně mooooc děkuju, WWeru, a tobě samo taky zlatí! :D Fakt teda... prostě díky!!

17 Eillen Eillen | 11. května 2007 v 19:48 | Reagovat

Já moc příběhy o SG nečtu. Vlastně jen ten od Colleen, ale neodolala jsem a vrhla jsem se do čtení. Vážně se ti to povedlo. Hlavně popis Teal´cova chování mě dostal do kolen. Úplně jsem před očima viděla jeho obličej, takový vážný a nechápavý.

18 Neli Neli | 11. května 2007 v 20:41 | Reagovat

díky Eillen! :) no, snažila jsem se ;)

19 Lekorka Lekorka | 17. května 2007 v 19:24 | Reagovat

Ach jó, jo, jo. Je to naprosto úžasný. Hm, je to taková škoda, že to neudělali ve skutečnosti, aby to tak dopadlo.

20 Neli Neli | 1. července 2007 v 19:00 | Reagovat

tj, Leki :( škoda, mnoo... ale co ty víš, třeba ve filmu... :D

21 O´NEILL O´NEILL | 9. listopadu 2007 v 22:54 | Reagovat

Příběh je to vskutku hezký,jinak delmak1(a)centrum.cz (a)=zavináč.

Moc se mi to líbilo,jen tak dál.Ahoj Radek

22 Tess Tess | Web | 4. října 2008 v 11:37 | Reagovat

Mocinky hezký

23 ♥ T-e-r-y-s-e-Q ♥ ♥ T-e-r-y-s-e-Q ♥ | Web | 25. prosince 2008 v 21:42 | Reagovat

NÁDHERNÉ WAW SI DOBRÁ

24 Kerstina Kerstina | 27. prosince 2008 v 20:45 | Reagovat

Nádherné.další takové!!!

25 Baruška Baruška | 1. února 2009 v 18:33 | Reagovat

Promin asi se opakuji ale to je úžasné opravdu tohle bych nikdy nedokázala.

26 Sára Sára | 7. dubna 2009 v 17:00 | Reagovat

To bylo krásné. to se ti povedlo škoda že to tak neskončí.

27 kája kája | E-mail | 13. května 2009 v 16:18 | Reagovat

vážně úžasné

28 sam sam | 6. června 2009 v 19:26 | Reagovat

vážně nemám co dodat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama