* Vítejte všichni fanatici a uctívači Stargate! A všichni blázni do Jacka a fandové páru Jack a Sam :DD a vítejte i vy ostatní :D *

THERE BUT FOR THE GRACE OF GOD

5. července 2007 v 14:12 | Nelien |  Moje nej epizody
THERE BUT FOR THE GRACE OF GOD
(Paralelní svět)
1x20
Poznámka: předchozí episody jsem čerpala ze stránky www.sg1.cz , od teď se budu ale pokoušet psát obsahy sama. Jen úvodní námět, scénář, režie, premiéra atd. čerpán již z jmenované stránky :)
Námět: David Kemper
Scénář: Robert C. Cooper
Režie: Mario Azzopardi
Premiéra: 20. 2. 1998
Česká premiéra: 25. 5. 2000
Postavy: plukovník Jonathan "Jack" O'Neill (Richard Dean Anderson), dr. Daniel Jackson (Michael Shanks), kapitán Samantha Carterová (Amanda Tapping), Teal'c (Christopher Judge), generálmajor George Hammond (Don S. Davis), seržant Walter Harriman [Davis] (Gary Jones), Catherine Langfordová (Elizabeth Hoffman), voják (Stuart O'Connell)
Můj názor:
Další skvělá epizodka první řady :)) Miluju náměty s jinou realitou, kdy si můžeme pohrávat s "co by bylo kdyby..." :D A stejně tak zbožňuju cestování časem! Ale u tohoto dílu se mi hlavně líbil nápad a taky fakt, že Sam a Jack byli zasnoubení :D

Obsah:
SG-1 přijde na planetu P3R-233, kde se brána nachází v jakési velké tmavé místnosti, která se zdá být na první pohled opuštěná. Jack s Teal´cem zjistí, že planeta je kontaminovaná a povrch tudíž radioaktivní. Jack okamžitě nařídí návrat zpět a jdou s Teal´cem najít Daniela a Sam, kteří mezitím narazili na zajímavé artefakty.
Daniel chce ještě zůstat, ale Jack je neoblomný. Když se s Teal´cem i Sam vrátí k bráně, Daniel si ještě všimne podivného malého zařízení a zrcadla. Přistoupí k němu a dotkne se ho. Nic se neděje a tak rychle pospíchá za Jackem, ale zjišťuje, že ho tu jeho tým nechal. A tak vytočí adresu domů sám. Avšak když projde bránou na základnu, čeká ho nemilé překvapení.
Na základně ho nikdo nezná a každý si myslí, že je nějakým šílencem nebo ho poslali Goa´uldi. To ale není vše. Zdá se, že je tu vše jaksi naruby. Daniel se po časech opět setkává s Catherine Langfordovou, která je tu ovšem součástí programu a navíc to byla prý ona, kdo zjistil, jak brána funguje. A další šok přichází se zjištěním, že generálem není Hammond, ale Jack. K tomu všemu Samantha nikdy nevstoupila do armády a pracuje na základně jako odborná astrofyzička. A Daniel je totálně zmatený.
Nakonec se Sam přijdou na teorii, že se nejspíš ocitl v alternativní realitě a to díky kvantovému zrcadlu, které našel na P3R-233 a podle všeho toto zrcadlo našli i v této realitě. K tomu se ještě dozvídá, že v této realitě Země čelí přímému útoku Goa´uldů.
Jedna z mateřských lodí nakonec přistane nad horou a Jaffové se pokoušejí dostat do SGC. Generál O´Neill nařizuje rychlý přesun bránou na stanoviště Beta. Ale bohužel byla přijata aktivace zvenčí a vytvořila se červí díra. Všem je jasné, že se tím Goa´uldi snaží znemožnit útěk ze základny. Červí díra by měla vydržet aktivní 38 minut. Potom mají opět šanci na záchranu.
Daniel, Sam a Catherine se mezitím snaží zjistit adresu domovské planety Goa´uldů, možná té, odkud přišel útok. To se jim nakonec podaří a Jack tam chce poslat bombu. Ale Daniel se ho snaží přesvědčit, aby až uplyne 38 minut a červí díra se zruší, ho poslal na P3R-233, odkud se může vrátit do své reality. Že jejich Země v jeho realitě má ještě šanci na záchranu. Díky adrese domovské planety Goa´uldů teď chystajícímu se útoku na jejich Zemi mohou zabránit. Jack váhá, protože by to znamenalo vzdát se šancí na záchranu jejich světa. Ale základna tak i tak padne do rukou Goa´uldů...
A tak nakonec souhlasí a rozhodne se Jaffy trochu zdržet tím, že ukáže Teal´covi, který tady proti nim vede útok, nahrávku z videokamery, kterou jim před chvílí Daniel ukazoval a kterou pořídil na P3R-233. Je si vědom toho, že je to velmi riskantní, ale i přesto to jde zkusit. A tady se ukáže, že on a Sam jsou v této realitě zasnoubení, když se s ním Sam loučí objetím. A Daniel je v šoku. :))
Jack se tedy nechá zajmout Jaffy a ukáže Teal´covi nahrávku. Ten mu ale vmete do obličeje, že on sám, Jack, nechal před pár hodinami poslat na jeho domovskou planetu Chulac bombu a zabil tak celou jeho rodinu. A sám Jacka zastřelí tyčovou zbraní (fňuk :´( )
Mezitím, jakmile je brána zase volná, se Catherine podaří zadat adresu na P3R-233. Brána se aktivuje a Danny se chystá projít, když do prostoru brány vchází Teal´c. Chvíli si hledí do očí a Daniel to nakonec riskne a proběhne skrz. Teal´c ho však stihne zasáhnout tyčovou zbraní.
Zraněný Daniel se nakonec na P3R-233 rychle dobelhá ke kvantovému zrcadlu, dotkne se jeho povrchu a ocitá se opět ve své realitě. Honem volá o pomoc a během okamžiku k němu přibíhají SG-1 a další vojáci. Očividně ho už hledali. Sam od něho vezme papírek s adresou domovské planety Goa´uldů a Daniel všechny vyděšeně varuje. Goa´uldi přijdou.
Citáty:
SG-1 dorazila na planetu: Jack: "Dobré ráno, výletníci."
Daniel právě vešel do alternativní reality Země a vojáci na něho míří zbraněmi: Daniel: "Generále, co to má znamenat?" George Hammond: "Generále? Vidíte na mé uniformě hvězdičky?" voják: "Plukovníku, říkal že je z SG-1." Daniel: "Plukovníku?" George Hammond: "Jak jste získal vysílač s kódem SG-1, který deaktivuje Iris?" Daniel: "O čem to mluvíte?" George Hammond: "Kdo sakra jste?" Daniel: "Jsem doktor Daniel Jackson! Chci mluvit s plukovníkem O'Neillem!" voják: "Myslíte generála O'Neilla."
Daniel: "Není možné, že hvězdná brána selhala nebo se zcvokla a já jsem prošel do nějaké úplně jiné podělané verze Země?!"
Jack jde do akce a loučí se se Sam - objímají se: Dr. Catharine Lanfordová: "Ve vaší realitě nejsou zasnoubeni?" Daniel: "Ne!"
Daniel se vrátil z alternativní reality. Po chvilce ho zbytek SG-1 nachází v šoku na podlaze:Jack: "Dobrá, musíme s ním na Zem." Daniel: "Ne, Jacku. Jsme ve velkém nebezpečí. Přicházejí. Oni přicházejí."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lekorka Lekorka | 8. července 2007 v 17:58 | Reagovat

Tenhle dílek byl nejvíc super, protože Jack se Sam byly manželé:))

2 mishulinda mishulinda | 8. července 2007 v 20:57 | Reagovat

ježíši pomóóóć!!!!zase dlouhovlasá Sam!!dyť já to porád řikam!!vypadá jako takový txy ovce, kterejm viseji uši až buhví kam..tak to je celá Sam s rozpuštěnejma vlasama!!!M

3 fanynka fanynka | 15. července 2007 v 0:01 | Reagovat

Oni nebyly manželé, tedy aspoň v českém překladu říkali, že jsou zasnoubeni. Nedávno jsem se totiž na tento díl dívala :-)

4 Neli Neli | 24. července 2007 v 20:29 | Reagovat

jjj zasnoubení, máš pravdu, fanynkou, myslím, že jsem tam i psala, že byli zasnoubení :))

mishul, a náhodou jí to seklo! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama